Догляд за квітами

Чи не цвіте орхідея? – 5 причин чому. Поради, щоб орхідея зацвіла

Виростити орхідею нескладно. Спробувати можуть навіть новачки. Інша справа доглядати так, щоб орхідея зацвіла.

Для багатьох квітникарів питання, чому не цвіте орхідея, залишається актуальним роками. Але ж без красивих і ніжних бутонів квітка виглядає сумно. Коли починати переживати що орхідея не цвіте?Насправді квітникарі часто починають переживати, що орхідея не цвіте, занадто рано.

Сорти відрізняються за часом цвітіння. Ніхто ж не чекає, що помідори з’являться на гілках відразу після посадки? Так само і у випадку з квіткою. У магазинах квіти продаються вже з бутонами.

Але це не означає, що ми купуємо орхідею в сезон її цвітіння. У квітниках для продажу бутони штучно змушують з’являтися і цвісти за допомогою регулювання навколишніх умов. Так що варто перевірити, коли саме повинен цвісти куплений сорт.

На відміну від багатьох квітів, Орхідея не цвіте влітку. Бутони частіше розпускаються восени і взимку або навесні. Відрізняється орхідея і за частотою цвітіння.

Залежно від виду варто чекати бутони 1-3 рази на рік. Більшість розводяться в домашніх умовах орхідей цвіте 1 раз на рік. Так що, якщо квітка тільки що відцвів, переживати ще рано.

А ось відсутність квітів більше 9 місяців має насторожити. Чому не цвіте орхідея і що зробити, щоб вона зацвіла?Орхідея не цвіте і у досвідчених садівників. Хоча за більшістю сортів, вирощуваних в домашніх умовах, доглядати просто, в створенні і підтримці потрібних умов є свої труднощі.

Освітленняперше, що потрібно зробити, щоб змусити орхідею цвісти, поміняти світло. Погано і багато світла, і мало світла. Додайте світла, щоб орхідея зацвіла, що квітці не вистачає світла.

Очевидні ознаки з’являються тільки при крайній нестачі. Без достатнього світла орхідея не цвіте, зате коріння і листя можуть продовжувати рости і прекрасно при цьому виглядати. Щоб орхідея зацвіла, переставте її в більш світле місце.

Найкраще до вікна виходить на південь або південний схід. Переконайтеся, що ніщо не заважає рослині отримувати світло – протирайте листя і вікна. Не ставте між горщиком і вікнами інші рослини.

Не варто ставити квітка занадто близько до вікна. Більшість сортів для домашнього вирощування не любить прямих сонячних краще. Зменшіть світло, щоб орхідея зацвіласлишком багато світла теж погано для рослини.

Ймовірною причиною, чому орхідея не цвіте, можуть бути не тільки прямі сонячні промені, але і освітлення 24 години на добу. Тут не має значення, сонячний це колір, або ж штучний від лампи. Орхідеї потрібен певний режим, щоб зацвісти.

Він приблизно дорівнює денному сонячному циклу восени. Полівдругой важливий момент для цвітіння орхідеї-полив. Щодо води, обидві крайності погані, як і у випадку зі світлом.

Багато води-плохоПерелив згубний для квітки. Це також часта причина, чому орхідея не цвіте. При догляді за сортами, зазвичай обираними для домашніх умов, необхідно чекати, поки грунт і коріння повністю висохнуть.

У літній період поливають 1-3 рази на тиждень. В інше 1-2 рази на місяць. І ні в якому разі не можна допускати затримування води в коренях! З правильно підібраними горщиком і системою дренажу проблеми не виникає.

Мало – теж плохоБоясь перелити нещасне рослина, квітникарі впадають в іншу крайність. При недостатньому поливі листя жовтіє, засихають і, при гіршому розкладі згортаються. Те ж саме відбувається з корінням.

За цими ознаками варто уважно стежити. Температурабудучі тропічною рослиною, квітка звичайно ж любить тепло і вологість. Але для того, щоб орхідея зацвіла, їй також потрібно перебувати в умовах мінливої температури.

У нічний час Значення термометра в кімнаті має бути на 10 градусів менше, ніж вдень. Температурний режим для різних сортів орхідей. Що стосується вологості, невеликий контейнер з водою буде дуже ДО РЕЧІ.

Поставте його поруч з горщиком. Інший спосіб зволожити рослину-регулярно обприскувати. Чим підгодувати орхідею, щоб зацвіла?Добрива допоможуть орхідеї зацвісти.

В першу чергу вибирайте ті, що містять азот. Його квітка» любить ” найбільше. Краще, якщо в складі також будуть фосфор, калій і залізо.

Підгодувати орхідею можна і за домашніми рецептами: кавове добриво-застосування і рецептбанани-чудо підгодівля для квітів 🌹 🍌 вода після варіння картоплі також допоможе орхідеї зацвісти. Її необхідно остудити і додати 1 столову ложку цукру. Поливати потрібно як мінімум раз на два тижні.

Картопляна вода зберігається в холодильнику до 2-х тижнів. Воду після варіння рису для підгодівлі орхідеї готують і застосовують таким же чином. Цибулиння теж ефективна.

Жменю лушпиння і шкірку цитрусових доводять до кипіння (3 л води). Потім остуджують 10 годин. Розводять з водою в співвідношенні 1 до 3 для поливу раз в пару тижнів.

Або ж обприскують раз на тиждень. Яєчна шкаралупа додасть в грунт необхідні мікроелементи, щоб орхідея зацвіла. Мелені курячі кістки, як не дивно, теж сприяють цвітінню через велику кількість корисних речовин.

Коріння і пересадка не цвіте, якщо їй тісно в горщику. Не забувайте пересаджувати рослину, коли воно виростає з горщика. Зазвичай орхідею пересаджують раз в 2-3 роки або в разі потреби.

І робити це потрібно тільки коли рослина неактивно («в сплячці»). Не пересаджуйте орхідею без потреби, щоб не пошкодити коріння. Часто орхідея не цвіте після пересадки, тому що її коріння пошкоджені.
Будьте обережні. Препарати для рослин з домашньої аптечки-ТОП 7що не можна класти в компост – 10 речей, яких слід ізбегатьподпісивайтесь на наш канал, щоб дізнатися більше!Оригінал статті розміщений тут – https://dacha-ogorod-sad. ru/o-rasteniyah/ne-civette-orchideya

Related posts