Догляд за квітами

Як укрити плетистую троянду на зиму, 5 ключових правил обрізки, щоб не пропало цвітіння

Плетистой троянді, вирощуваної в північно-західному регіоні, потрібно укриття на зиму, але перед цим її потрібно грамотно обрізати. Якщо обрізка буде невдалою, то, навіть переживши зиму, на наступний рік вона може не дати великої кількості бутонів або зовсім уповільнити розвиток. У деяких регіонах ці троянди і зовсім не обрізають.

Але якщо для вас таке неприйнятно, то обов’язково зробіть обрізку, дотримуючись 5 правил, про які розповімо нижче. І заодно дізнайтеся, чи треба все-таки повністю зрізати листя у троянди. Як укрити плетистую розуС пригинанням ветвейУкрытие плетистой троянди з поступовим пригинанням ветвейПосле того, як гілки плетистой троянди обрізані, поступово пригинаю її до землі.

Щоб не зламати роблю це в кілька заходів і вкриваю ялиновим гіллям не тільки зверху, але і застилаю їм землю під гілками. Пригинати, до речі, можна за допомогою дуги (від старого парника), прив’язавши до неї один кінець мотузки, інший – до пов’язаних разом гілок троянди. І в кілька етапів, день за днем ви натягуєте мотузку між дугою і трояндою все більше, притискаючи таким чином всі гілки до землі.

Якщо ваша плетистая троянда занадто велика або вам ніколи возитися з обрізанням, то можна її і зовсім не обрізати, а зняти з опори і пригнувши до землі, укрити подвійним лутрасилом. Без пригинання ветвейукриття плетистой троянди без пригинання ветвейбивают випадки, коли і з опор знімати немає часу або це зробити досить важко, тоді укладіть плетистую троянду разом з опорою на землю, пригинаючи, як я писала вище в кілька етапів. Або обмотайте плетистую троянду вкриваються матеріалом прямо на опорі: така рекомендація хороша для троянд, вирощуваних в районах з м’яким зимовим кліматом.

У нас же, в північно-західному регіоні, вкрита на опорі троянда, неодмінно вимерзне! В якості утеплювального матеріалу може підійти і мішковина. ДО РЕЧІ, чула (але тільки чула, а не бачила!), що плетиста троянда може перезимувати на арці і в північно-західному регіоні. Наприклад в тому випадку, якщо по всій арці вплести ялинові гілки, створивши повітряний прошарок між трояндою і лутрасилом (або підходящої агротканиною).

Цілком можливо, що такий спосіб і працює, адже не секрет, що клімат змінюється і теплі зими вже нікого не дивують. Обрізка на зиму, 5 ключових правілобрізка плетистой троянди на зимурози витримують заморозки до -5°С, а без сильних крижаних вітрів і до -8°С. Але обрізати їх треба при настанні стійкої денної мінусової температури до -5°С протягом 3 днів.

Час обрізки дивіться по самій троянді-вона починає скидати більшість листочків, а бутони після проходження ранкових заморозків вже не відновлюються протягом дня і не піднімають свої головки. Обрізка у плетистой троянди не складна і повинна бути щадить: зрізаю гострим секатором залишилися листя і бутони і обрізаю тільки верхівки гілок, приблизно на 10-15 см. або над 3-4 листом (відлік зверху!).

# Плетистая троянда з невизревшімі темно-червоними пагонами погано переживе зиму. Їх теж треба обов’язково вирізати. Пагони не встигли одревесневеть і підготуватися до зими, тому при змаорозках загинуть і стануть рознощиками хвороб.

В інтернеті можна знайти поради з осінньої обрізку плетистой троянди, де рекомендується обрізати її пізно восени, прямо перед укриттям, залишивши 20 см від землі. Така кардинальна #обрізка неприпустима на початку осені, то стимулюється зростання нових пагонів. А вони вже не встигнуть визріти до зимового періоду і вимерзнуть.

І разом з обмороженими гілками в троянду проникнуть різні захворювання, що призведе до її загибелі. Але така обрізка-швидше виняток з правил! Вона б підійшла для новосадки – річної або 2-ух річної плетистой троянди. Якщо троянди старше 3-ох років, то обрізати стебла на зиму практично у Землі не рекомендується.

Інакше в наступному сезоні ви не дочекаєтеся її цвітіння або воно буде зовсім слабким. Зрізати чи листя у розсрізати чи листя у розЕсть один важливий момент в укритті троянд на зиму-це питання: зрізати-не зрізати всю листя зі стебел?Повна відповідь читайте на нашому сайтеВозможно, вам буде цікаво:як і коли обрізати ремонтантну малину, 2 варіанти + 1 ідеальнийкак правильно обрізати вишню — 3 головних правила + легке і оптимальне формування кронирасаду для квітника готуємо восени. Які квіти посадити під зиму, 20 однолетниковподпісивайтесь на канал, щоб не пропустити важливе і корисне.
Сподобалася стаття? Лайк і репост будуть найкращою подякою. Питання і Ваша думка в коментарях вітаються!

Related posts