Спорт та здоров'я

На скільки можна збільшити силові показники у присіди, жимі і тязі за 2 роки?

Я почав займатися в тренажерному залі досить пізно, в 30 років. Незважаючи на це за 2 роки тренувань я значно поліпшив свою фізичну форму. З’явилися м’язи і підросли силові показники.

Просто гойдатися стало нудно і я вирішив зайнятися справжнім спортом-пауерліфтингом. Наскільки я став сильнішим за 2 роки тренувань в приседе, жимі і тязі, ти дізнаєшся з цього матеріалу. Перші змагання в 2018 році я вперше виступив на змаганнях з пауерліфтингу.

Це був Кубок Афанасія Нікітіна в Твері. До змагань я готувався самостійно. Особливо не розраховував на високий результат.

Ці змагання мали стати відправною точкою в моїй спортивній “кар’єрі”. На своїх перших змаганнях я зібрав суму 345 кг при вазі 60 кг Присед: 115 кг, Жим 90 кг і Станова тяга 140 кг. Звичайно техніка залишала бажати кращого.

Але сила на місці і є куди прогресувати. Я поставив собі за мету зібрати Кандидата в майстри спорту з пауерліфтингу в альтернативній Федерації. А це 395 кг в сумі у ваговій 60 кг.

проміжний результатК наступним стартам я почав готуватися більш грунтовно. Знайшов собі тренера. Багато часу приділяв техніці виконання вправ.

Для поліпшення результату в становий перейшов на техніку сумо. У червні 2019 року були пробні старти на Чемпіонаті області. Присед 125 кг, Жим 90 кг, станова 145 кг.

вже вдалося додати 15 кг до суми. У дитинстві я добре бігав короткі дистанції 60м і 100м. бігав швидше хлопців на 2-3 роки старше мене.

Володів хорошим стрибком в довжину, близько 2 метрів в 12 років. Мене перемагали тільки дуже рослі хлопці. Тому, потенціал сили ніг був хороший.

Але я чомусь основну ставку робив на жим. Так як візуально верхня частина тіла перевершує нижню. Силові через рік у листопаді 2019 року я знову виступив на Кубку Афанасія в Твері.

Присед 135 кг, Жим 100(!) кг, станова тяга 160 кг. мені вдалося додати у всіх трьох рухах. Особливо порадувала надбавка в жимі, який раніше зовсім не йшов.

На цих змаганнях я зібрав 395 кг і виконав норматив КМС. Начебто мета досягнута. Але я відчуваю, що потенціалу в силі ще дуже багато.

Я вирішую піти далі на майстра спорту. Для цього потрібно додати в сумі ще 50 кг. це вже виклик! Я запасся терпіння і приступив до підготовки.

2020 рік видався не з легких. Спочатку зали закрилися. Потім змагання скасувалися.

За весь рік я виступив тільки по жиму лежачи. Потиснув 105 кг. останній шанс виступити на змаганнях був в середині грудня на Чемпіонаті світу WRPF.

Скільки додав за 2 роки підготовка тривала цілий рік. У травні я зробив прохід. Присед 150 кг, Жим 110 кг, Тяга 165 кг.

Я робив основну ставку на тягу, а стрельнув присед і жим. І сума непогана вимальовується 425 кг. залишилося трохи додати і донести форму до Чемпіонату світу.

У грудні 2020 я виступив. Не все вийшло, як я задумував. Але результат приємно здивував.

Присед 150 кг, Жим 115 кг (майстер спорту), Тяга 180 кг (майстер спорту). Сума 445 кг і звання Майстер спорту з пауерліфтингу. Виходить так, що з моменту моїх перших змагань до сьогоднішнього дня пройшло 2 роки.

За цей час мені вдалося додати в Приседе +35 кг, з 115 до 150 кг, в жимі +25 кг, З 90 до 115 кг, в тязі +40кг, з 140 до 180 кг. Разом за 2 роки тренувань я додав 100 кг в силових показниках. У наступному році я планую зробити теж саме в Федерації від Міністерства спорту (ФПР) в категорії 66 кг.
Там потрібно зібрати 510 кг. Як думаєте вийде?

Related posts