Спорт та здоров'я

Якщо ви помітили, що з роками втрачаєте гнучкість, саме час зайнятися розтяжкою?

Це не завжди очевидно, але, чим більше наше тіло старіє, тим важливіше стає для нас активний спосіб життя. За допомогою регулярних вправ ми можемо збільшити свою енергію, запобігти болю і хвороби. Навантаження можуть навіть допомогти нам зупинити деякі ознаки старіння.

Активність позитивно впливає на наше тіло, настрій і пам’ять. Незалежно від того, здорові ви або хворі, є багато способів стати більш активними, поліпшити свою фізичну форму і впевненість в собі. З роками гнучкість знижується.

Якщо раніше міг зчепити руки замком на спині, а тепер не можеш, значить потрібно обов’язково зайнятися розтяжками суглобів. Достатня гнучкість тіла поліпшить вашу поставу, дасть вам рівновагу і, крім іншого, є відмінною профілактикою від травм. Те, наскільки гнучка людина, залежить від багатьох факторів, на деякі з яких, на жаль, неможливо вплинути (наприклад, довжина м’язів).

Однак є ряд факторів, над якими можна попрацювати. За допомогою відповідних вправ ви можете значно вплинути на гнучкість свого тіла і тим самим поліпшити здоров’я всього організму. На жаль, люди часто не приділяють уваги вправам на гнучкість, а схильні зосереджуватися на силовому тренінгу, схудненні або збільшенні витривалості.

Гнучкість “не розкручена”, любителі про неї абсолютно не думають. Однак чим гнучкіше ваше тіло, тим кращі результати ви видаєте і тим менше ймовірність травм не тільки в спорті, але і в повсякденному житті. Способи підвищення гнучкостісамий ефективний спосіб підвищити гнучкість-статична і динамічна розтяжка.

Статична розтяжка виконується в нерухомих положеннях тіла і заснована на принципі поступового розтягування м’язів до фази відчуття легкого дискомфорту – ви протримаєтеся в цьому положенні близько тридцяти секунд. Динамічна розтяжка виконується, так, що тіло знаходиться в русі. Класичний приклад динамічної розтяжки – це випади стоячи.

Ваші м’язи стегна скорочуються, але в той же час ви розтягуєте м’язи таза і сідниць. Крім того, ви збільшуєте рухливість тазостегнового суглоба. Йога працює з обома видами розтяжки – зі статикою і з динамікою.

З їх допомогою вона подовжує м’язи і покращує гнучкість. Акцент робиться на правильному диханні, і рухи часто синхронізуються з дотриманням природного ритму дихання. Правильне дихання є ключовим моментом, тому що виконувати вправи легше, якщо ви забезпечуєте кровотік, м’язи та інші тканини тіла достатньою кількістю кисню.

Для жінок також підійде пілатес-це серія легких вправ, спрямованих на зміцнення м’язів і підвищення гнучкості. Крім того, корисним є плавання – воно розтягує всі групи м’язів. Тому я раджу включити в тренувальний план щоденну розтяжку, плюс періодичну йогу і плавання.

Сам я безумовно вибираю йогу: багато років тому почав з легких вправ і втягнувся, зараз виконую комплекс раз на тиждень. Разом з плаванням це дає відмінний ефект. Всім гарного дня і відмінного настрою! Підписуйтесь на канал.
Є ще Instagram і Телеграм

Related posts